Shell Yakıtları

·         Shell V-Power

·         Shell AutoGas LPG

·         Shell FuelSave

·         Shell DYNAFLEX Teknolojisi

·         Akaryakıt Pompa Satış Fiyatları

·         Aracınızı Shell Güvencesi ile Koruyu


SHELL V-POWER

Shell V-Power, Ferrari’nin kullandığı, güvendiği ve önerdiği tek yakıt. Hadi şimdi sıra sende, DENE VE HİSSET.

DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilen Shell V-Power bugüne kadar geliştirdiğimiz en yüksek kaliteli yakıtımızdır.

Motor sporları alanında en uzun süreli ve başarılı işbirliklerinden bir tanesi olan Shell ile Ferrari ortaklığı 1950 yılında F1 dünya şampiyonası ile başladı. 70 yıldan fazla süren iş ortaklığı, toplam 600 yarış, 175 zafer ve 22 şampiyonluğu beraberinde getirdi. Günümüzde Shell V-Power, Ferrari’nin kullandığı, güvendiği ve önerdiği tek yakıttır. Hadi şimdi sıra sende, DENE VE HİSSET.

Shell V-Power yakıtları iki çeşittir. Tüm Dizel araçlar için Shell V-Power Diesel, tüm benzinli araçlar için Shell V-Power kurşunsuz geliştirilmiştir.


Shell V-Power Diesel

En iyi temizleme performansımız için DYNAFLEX teknolojisiyle güçlendirilmiş Shell V-Power Diesel, motor performansının %100'e kadar geri kazanılmasına yardımcı olur.1


Shell V-Power Kurşunsuz

En gelişmiş ve verimli performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz, güçlendirilmiş temizleme teknolojisi, motorunuzun performansını desteklerken yakıttan da maksimum enerji almanıza yardımcı olur. Yenilenen formülasyonu ile farklılaştırılmış yakıtımız olan Shell FuelSave Kurşunsuz'a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içerir.SHELL AUTOGAS LPG

Shell AutoGas kullanırsanız kafanız rahat eder! Çünkü yüksek kaliteli,güvenli, ekonomik ve çevrecidir. Her Zaman Yüksek Hizmet Standardı Sunar.

LPG, Sıvılaştırılmış Petrol Gazı’dır. Otomobillerde “Otogaz” olarak adlandırılır. 1996 yılı itibariyle otogaz ismiyle araç yakıtı olarak Türkiye’de kullanılmaktadır. Shell otogaz ürünümüzün ismi « Shell Autogas» olup tüm dünyada Shell istasyonlarında aynı isimle adlandırılır.

Doğalgazın ayrıştırılması veya petrolün işlenmesi esnasında elde edilen LPG yakıtını Propan ve Bütan gazları oluşturur. Havadan daha yoğundur ve basınç altında sıvı halde depolanır. Doğal haliyle LPG renksiz, kokusuz, toksik özelliği bulunmayan bir maddedir. Rafinerilerde sızıntı riskine karşı özellikle Merkaptan eklenerek kokulandırılmıştır. Shell Autogas ürünü de Türkiye’nin hava şartları ve yapısına uygun olarak geliştirilmiştir ve TS EN 589+A1 standardına uygun satılmaktadır.


Shell Autogas & LPG’nin faydaları nelerdir ?

Shell AutoGas kullanırsanız kafanız rahat eder! Çünkü; Yüksek Kalitelidir.

Her dolumda aynı yüksek kaliteyi sunar. Çift filtreden geçirildiği ve EN 589 Standartlarına sahip olduğu için temiz bir yakıttır.

Paranızın Tam Karşılığını Alırsınız.

Sektör standartlarının üzerinde, düzenli bakım ve kalibrasyonu yapılan pompalar aracılığı ile dolum yapılır.

Her Zaman Yüksek Hizmet Standardı Sunar.

Shell Akademi’de eğitim almış uzman ön saha çalışanları tarafından her zaman yüksek hizmet standardı korunur.

Güvenlidir.

Shell istasyonlarında yüksek güvenlik şartları standarttır.

Ekonomiktir.

Benzinli araçlara göre daha fazla tasarruf sağlar.

Çevrecidir.

C, NOx, SOx, ve partikül yayımının düşük olması nedeniyle temiz ve çevreci bir yakıttır. *


Otogaz/LPG kullananlara Tavsiyeler?

Aracınıza iyi bakmanız için uzmanından tavsiyeleri aşağıda bulabilirsiniz:

Araç içi güvenlik kurallarına mutlaka uyunuz.

Dolum öncesinde aracınızın kontağını kapatınız, sigara içmeyiniz ve cep telefonu kullanmayınız.

Benzin almayı unutmayın.

Aracınız ilk çalışma esnasında benzine de ihtiyaç duyar. Aracınızın, benzin deposunun minimum ¼ oranında dolu olması önerilir.

Otogazlı araçlara özel geliştirilmiş motor yağı kullanın.

Otogazlı araçlar için özel olarak geliştirilmiş Shell Helix HX7 G 10 W-40 motor yağı, aracınızın motorunu temiz tutmaya ve performansı artırmaya yardımcı olur.

Filtrenizi düzenli aralıklarla değiştirin.

Otogaz valfının içerisindeki filtrenin ömrü 15.000 km’dir. Yetkili serviste, düzenli aralıklarla, filtrenizin değişimini yaptırınız.

Otogaz tankınız %100 dolu olmamalıdır.

Otogaz tankının doluluk oranı güvenlik sebebi ile %80-85’i geçmemelidir. Aracı sallayarak ya da şamandıraya müdahele ederek bu seviyeyi geçmeyiniz.


SHELL FUELSAVE

Kısa veya uzun tüm yolculuklarınızın daha verimli olabilmesi için Shell FuelSave Diesel ve Shell Fuelsave Kurşunsuz 95 sizler için geliştirildi.

Hem aracınız hem de bütçeniz için doğru seçimi yapın ve Shell FuelSave Kullanın!

Shell FuelSave, Verimlilik için DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilmiştir. Eski veya yeni tüm Dizel araçlar için Shell FuelSave Diesel, tüm benzinli araçlar için Shell FuelSave Kurşunsuz kullanabilirsiniz.


Shell FuelSave Diesel

Temizleyici moleküller içeren Shell FuelSave Diesel, aracınızın temiz ve verimli bir motor performansı sunmasına yardımcı olur. Hem eski hem de yeni dizel motorlardaki kirlere karşı geliştirilen yeni temizleme molekülleri sayesinde daha iyi bir koruma sağlamaya yardımcı olur.1


Shell FuelSave Kurşunsuz

Önceki formüle kıyasla %20 daha fazla sürtünme azaltıcı molekül içeren Shell FuelSave Kurşunsuz, motorunuzun kritik parçalarında anında koruyucu bir katman oluşturarak sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.2

 


1- Daha önceki Shell FuelSave Diesel formülü ile karşılaştırıldığında. Yakıt enjektörü gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2- Daha önceki Shell FuelSave formülü ile karşılaştırıldığında. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Herhangi bir garanti verilmez. 


SHELL DYNAFLEX TEKNOLOJİSİ

DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX formülü nedir? DYNAFLEX teknolojisi motorlarda nasıl devreye giriyor?


DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX formülü nedir?

DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX, benzin ve dizel için geliştirdiğimiz ileri teknoloji ürünü, yeni nesil formüllerdir. ‘’DYNAFLEX Teknolojisi’’ ile yeni formüllerimizdeki, Shell'in 100 yılı aşkın bir süredir akaryakıt alanında yaptığı araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak geliştirdiği temizleme moleküllerinden bahsediyoruz.

Son nesil bütün akaryakıtlarımız yeni DYNAFLEX teknolojimizle formüle edilmiştir.

Benzin ve motorin, farklı akaryakıt türleridir, dolayısıyla biz de her iki akaryakıt türüne özel DYNAFLEX formülleri geliştirdik.


DYNAFLEX teknolojisi motorlarda nasıl etkili olur?

Günümüz motorları giderek daha verimli olmaya başlıyor. Bunun bir sonucu olarak, yakıtlar daha zorlu koşullara (örn. daha yüksek sıcaklık ve basınç) maruz kalıyor ve bu da motorun emme subabı veya yakıt enjektörü gibi önemli yakıt bileşenlerinde kir oluşmasına yol açıyor. DYNAFLEX formüllerinin öncelikli bir amacı var: motorların, üreticilerin istediği gibi çalışmasını sağlamak. DYNAFLEX teknolojisi bunu yapmak İçin içerdiği güçlü temizleme moleküllerini kullanıyor. Bu moleküller, emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistem bileşenlerinin temiz kalmasına ve performans önleyici kirlere karşı korunmasına yardımcı oluyor.1 Yeni Shell Yakıtları 250’den fazla araç ve 3 milyon kilometreden fazla mesafede yapılan kapsamlı testlerin sonucunda, DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilmiştir.2


Yeni Yakıtlarımız

Verimlilik için DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilen Yeni Shell Yakıtları, bugüne kadar geliştirdiğimiz en gelişmiş yakıtlarımızdır. 3

Shell V-Power Diesel

En iyi temizleme performansımız için DYNAFLEX teknolojisiyle güçlendirilmiş Shell V-Power Diesel, motor performansının %100'e kadar geri kazanılmasına yardımcı olur. 4

Shell V-Power Kurşunsuz

En gelişmiş ve verimli performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz, güçlendirilmiş temizleme teknolojisi, motorunuzun performansını desteklerken yakıttan da maksimum enerji almanıza yardımcı olur. Yenilenen formülasyonu ile artık Shell FuelSave Kurşunsuz'a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içeriyor.5

Shell FuelSave Diesel

Temiz ve verimli bir motor performansı sunmaya yardımcı olan kir temizleyici moleküller içeren Shell FuelSave Diesel, hem eski hem de yeni dizel motorlardaki kirlere karşı geliştirilen yeni temizleme molekülleri sayesinde daha iyi bir koruma sağlamaya yardımcı olur.6

Shell FuelSave Kurşunsuz

Önceki formüle kıyasla %20 daha fazla sürtünme azaltıcı molekül içeren Shell FuelSave Kurşunsuz, motorunuzun kritik parçalarında anında koruyucu bir katman oluşturarak sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. 


1- Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2- Testler Avrupa ve Asya menşeili büyük otomobil üreticilerinin ürettiği geniş bir otomobil yelpazesi üzerinde 2009 yılından bu yana yapılmıştır. Bütün otomobiller Türkiye'de bulunmayabilir.

3- Daha fazla bilgi için www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels.html

4- Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında güçlendirilmiştir. DW10B uyarınca gerçekleştirilen endüstri standardı testler altında emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesi suretiyle performansın geri kazanılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, yaşına, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

5- Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında 3 kat zenginleştirilmiş, daha önceki Shell V-Power formülasyonlarına kıyasla yeni ve geliştirilmiştir. Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

6- Daha önceki Shell FuelSave Diesel formülü ile karşılaştırıldığında. Yakıt enjektörü gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

7- Daha önceki Shell FuelSave formülü ile karşılaştırıldığında. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Herhangi bir garanti verilmez.