İşsizlik Sigortası

İşsizlik Sigortası Nedir?

Peki ya her şey yolunda gitmezse?

Günümüzün piyasa şartlarında bizi en çok tedirgin eden, şüphesiz ki işimizi kaybetme riskidir. İş hayatına yeni başlayan bir çalışandan, üst düzey yöneticilere kadar herkesin aklının bir köşesinde yer alan ama bu konuda çok da fazla yapabileceği bir şey olmayan bir risktir bu...

Halbuki, herhangi bir nedenle işinizi kaybetmeniz ve düzenli gelirinizi elde edemeyecek olmanız durumunda, sizi koruyan bir sigorta var: "İşsizlik Sigortası"

İşsizlik Teminatından Nasıl Faydalanabilirim?

Bir işveren ile belirsiz bir süreye kadar bordrolu çalışıyor olmak, kendi işini kurmuş olup geçimini bu iş sayesinde sağlıyor olmak, eş ile paylaşılan bir hayatın devamını sağlayan bir ev hanımı olmak "iş" kavramı çerçevesindedir.

İşsizlik sigortasının sağladığı "İşsizlik Teminatı"ndan yararlanmak içinse; bordrolu bir çalışanın kendi hata ve isteği dışında işten çıkarılması, bir serbest meslek sahibinin beklenmeyen bir olay sonucu işini yapamaz hale gelmesi ya da aynı şekilde bir ev hanımının beklenmeyen sebepler sonucu hastanede yatması en genel örneklerdendir. Bu açıdan bakıldığında, işsizlik toplumun sadece bir kesimine özel bir olgu değildir. Bu sebeple işsizliğe karşı koruma sağlayan teminatlara Dönüşümlü İşsizlik Teminatları denmekte ve üç ana başlık altında sunulmaktadır.

Bordrolu çalışanlar için; İstemdışı İşsizlik Teminatı,

Profesyonel meslek sahibi herkes için; Geçici İş Göremezlik Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu),

Ev hanımları, öğrenciler vb. için; Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu). 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım