Sıkça Sorulan Sorular

• Renault aracımda cep telefonumu kullanabilir miyim ? Herhangi bir sakıncası var mıdır?

Otomobil üzerindeki çeşitli sistemlerdeki elektronik kontrol üniteleri (airbag,enjeksiyon..vb) elektromanyetik dalgalardan etkilenmektedir. Bu sakıncaları ortadan kaldırmak için cep telefonu araç kiti ile kullanılmalı ve Karayolları Kanunu'nun cep telefonunun serbest bir biçimde kullanılmasını yasakladığı unutulmamalıdır.

 

• Garanti ve bakım belgemi kaybettim, nasıl temin edebilirim ?

Servisimizi arayarak bu konuda istekte bulunabilirsiniz.

 

• Renault aracımın anahtarını kaybettim? Yenisini temin etmek için ne yapmalıyım?

Servisimize müracaat ediniz. Servisimiz tarafından otomobil ve/veya anahtar üzerinden alınacak bilgiler ile anahtar siparişi verilecektir.

 

• Renault aracıma LPG sistemi monte ettirebilir miyim ? Ediliyor ise araç garantisi devam eder mi ?

Oyak Renault Otom. Fab. A.Ş. Bursa tarafından üretilen ve Renault S.A. Fransa'dan ithal edilen otomobiller arasında LPG ile çalısan Renault araç bulunmamakla birlikte satış sonrasında da yakıt sisteminde modifikasyon yapılmamaktadır. Ayrıca Renault Şebekesi tarafından bu tarz uygulamaların yapılması onaylanmamaktadır, müşterilerimize de önerilmemektedir. Bunun yanında garanti ve bakım belgesinde de belirtildiği gibi, “imalatçı tarafından, izin verilmediği ya da öngörülmediği halde araç üzerine parça takılması, değişiklik veya adaptasyon yapılması,” garanti yükümlülüğünü ortadan kaldırmaktadır. Buna rağmen, tamamen müşteri inisyatifinde araca monte edilen ve sorumluluğu satış ve montajını yapan firma veya kuruluşa ait LPG sistemi ile ilgili olarak araç garantisinin, sözkonusu sistemin motor ve mekanik aksam garantisi, montaj ve çalışması ile ilgili direkt veya dolaylı yoldan etkilenen parça ve sistemlerde oluşabilecek arızalar hariç garanti ve bakım karnesinde belirtildiği şekli ile devam eder.

 

• Klimasız bir Renault aracım var. Klima taktırabilir miyim ?

Klimasız olarak üretilmiş bir Renault araca sonradan klima takılması onaylanmamakta ve uygulanmamaktadır. Bunun sebebi, bu tarz bir modifikasyon için araçta üretim aşamasında ön hazırlık yapılmamış olmasıdır.

 

• Renault aracımı hangi km.de bakıma götürmem gerekiyor?

Garanti ve bakım belgenize bakınız. Bu belgede hangi peryotta, ne tür bakım yapılması gerektiği detaylı olarak belirtilmiştir.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım